Certyfikat PZPN

Szukaj w serwisie

3 punkty i 2 bramki wracają do Katowic.

Autor: Roland Urbańczyk publikacja:

W spotkaniu 24 kolejki piłkarskiej IV ligi śląskiej gr.1 Sparta Katowice pokonała na wyjeździe JSP Szczakowiankę Jaworzno 2-0. Bramki zdobyli w drugiej połowie zawodnicy, którzy na wiosnę wzmocnili zespół z Katowic – Radosław Krzyśków i Marcin Przybylski. Pierwsza odsłona meczu mogła rozczarować kibiców, gdyż żaden zespół nie stworzył jasnych, klarownych sytuacji zagrażających bramce rywala. Obie drużyny były dobrze zorganizowane w defensywie a wynik 0-0 do przerwy idealnie oddawał bezbarwny przebieg 1 połowy. W przerwie meczu trener Damian Mikołowicz jeszcze raz przypomniał swoim zawodnikom plan i założenia na przeciwnika, które miały być realizowane w tym spotkaniu. Po zamianie stron Sparta Katowice wróciła na właściwy tor meczu, częściej była przy piłce, prowadziła grę oraz zagrażała bramce gospodarzy. Dobrą zmianę dał Aleksander Januszkiewicz, który pojawił się w 2 połowie i aktywnie włączał się prawą stroną w akcje ofensywne, nękając przeciwników. Efektem dobrej gry ofensywnej były dwie bramki strzelone – pierwsza w 50 minucie meczu po rzucie rożnym przez Radka Krzyśkowa oraz w 74 minucie przez Marcina Przybylskiego , który ładnym strzałem z pół obrotu znalazł drogę do bramki przeciwnika. Cieszy również fakt gry na zero z tyłu, która od początku sezonu cechowała ten zespół, jednak po dwóch poprzednich porażkach formacja tak była do bezwzględnej poprawy. Sparta wraca z Jaworzna silniejsza, podbudowana ale już w najbliższą sobotę 4 maja czeka ją arcytrudny pojedynek z Dramą Zbrosławice. Spotkanie odbędzie się na popularnym Rapidzie o godzinie 11.00 na który serdecznie wszystkich zapraszamy .

SPARTA: Kucharski – Szary, Krzyśków, Sobotka, Łączek – Wawoczny, Mazurek P, Chwila, Kędzierski – Przybylski, Goncerz. Zagrali również : Januszkiewicz, Torres oraz Bętkowski. Trener Damian Mikołowicz.