Powołania

Certyfikat PZPN

Szukaj w serwisie

Autor: Roland Urbańczyk publikacja:

Sobotnie popołudnie na popularnym Rapidzie należało do gospodarzy – drużyny Sparty Katowice . Po emocjonującym spotkaniu Sparta pokonała u siebie drużynę Zagłębia Sosnowiec 1-0 i przesunęła się o jedno oczko w tabeli IV ligi śląskiej na piąte miejsce . Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił w 6 minucie spotkania popularny Gonzo , po ładnej, kombinacyjnej akcji prawą stroną naszego trio – Będkowski – Kędzierski – Goncerz… Spotkanie między drużynami , które jeszcze niedawno rywalizowały ze sobą w niższej klasie okręgowej stało na wysokim poziomie . Pierwsza połowa to widoczna przewaga gospodarzy przy dobrze zorganizowanej defensywie gości. Po zmianie stron i analizie gry do głosu dochodzili piłkarze Zagłębia, którzy coraz częściej zagrażali bramce Sparty , stwarzając sobie szanse na wyrównanie . Pomimo tego bardzo dobrze w tym dniu była dysponowana defensywa gospodarzy na czele z bramkarzem Kucharskim , która wraz z Camilo Torresem i kapitanem zespołu Bartkiem Sobotką nie pozwoliła Sosnowiczanom strzelić bramki . Pod koniec spotkania nerwy dały o sobie znać każdej ze stron – niepodyktowany karny dla gospodarzy oraz czerwona kartka dla zawodnika Sparty – tylko podrażniły rywalizację . Na szczęście wzorowa postawa każdego zawodnika z Katowic wiodła Spartan do zwycięstwa i tak już pozostało do 94 minuty spotkania . Sparta wydziera te zwycięstwo z Zagłębiem Sosnowiec, a znamienne słowa trenera Damiana Mikołowicza wreszcie odzwierciedlają się na boisku . …………. „Panowie wszystko jest w Waszych głowach – bo w piłkę umiecie grać ” . ………….

Drużyna Sparty wystąpiła w składzie : Kucharski – Sobotka, Mazurek P. , Torres, Łączek – Mazurek M, Wawoczny, Będkowski , Kędzierski , – Goncerz, Buchta . Zagrali również : Chwila, Nocoń, Mielcarz i Bożek.