Drużyna na 3 punkty – Gonzo razy dwa – wygrywamy ze Zniczem 1-2

Powołania

Certyfikat PZPN

Szukaj w serwisie

Autor: Roland Urbańczyk publikacja:

W dobrych nastojach wracamy do domu . Sobotnie popołudnie należało do naszego zespołu. W wyjazdowym spotkaniu ze Zniczem Kłobuck, na ciężkim terenie, nierównym boisku drużyna Sparty Katowice przypisuje sobie 3 punkty i po 12 kolejkach melduje się na 6 miejscu tabeli IV Ligi Śląskiej grupy 1 wyrywając spotkanie ze Zniczem Kłobuck 1-2 . Pierwsza polowa spotkania to całkowita dominacja naszego zespołu w każdej formacji , przy realizacji zadań taktycznych wyznaczonych przez sztab trenerski . Efektem tego jest bramka Grzesia Goncerza i na przerwę drużyna schodzi podbudowana mentalnie dobrą postawą . Druga połowa spotkania w Kłobucku to już piłkarskie szachy , pojawiające się błędy na nierównym i zniszczonym boisku gospodarzy . Drużyna Znicza dokonuje 4 zmian i zaczyna dyktować warunki czego skutkiem jest doprowadzenie do wyrównania . Na szczęście ta sytuacja działa na Spartę mobilizująco czego efektem jest druga bramka Grzegorza Goncerza przy asyście Bartłomieja Kędzierskiego . Popularny Kędzi doskonale podaje do naszego napastnika a ten nie marnuje okazji . Wzmacniamy korzystną sytuację zmianami z ławki i wynik do końca nie ulega zmianie. Wygrywamy mecz z przeciwnikiem , który jako outsider tabeli postawił naprawdę wysoko poprzeczkę i tylko znakomita postawa bramkarza gospodarzy stanowi o tak małym wymiarze kary .

Skład Sparty Katowice : Kucharski – Szary , Torres , Sobotka , Łączek – Mazurek M. , Bętkowski , Wawoczny , Kędzierski – Buchta , Goncerz . Zagrali również : Chwila , Witkowski , Mazurek P. , Bożek , Szczyrba .