Certyfikat PZPN

Szukaj w serwisie

Dwa oblicza Sparty Katowice w meczu z Cidrami.

Autor: Roland Urbańczyk publikacja:

Mistrzami drugiej połowy można by określić piłkarzy Sparty Katowice, która odwróciła losy sobotniego spotkania z zespołem Ruchu Radzionków. W trzecim spotkaniu domowym na wiosnę 21 kolejki IV Ligi Śląskiej gr.1 po emocjonującym meczu na popularnym Rapidzie Sparta Katowice pokonała popularne Cidry 2-1. Zwycięstwo Spartan nie przyszło łatwo a wysoko pozycjonowani goście postawili gospodarzom wysoko poprzeczkę . Radzionkowianie od początku spotkania potwierdzili, że ich 3 zwycięstwa i 2 remisy w poprzednich 5 starciach nie były dziełem przypadku a taktyka zarysowana przez trenera gości dała im prowadzenie w 30 min – po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłkę do siatki z łatwością wpakował Kacper Sadlak. Gospodarze nie weszli w ten mecz dobrze, brakowało im szybkości, dokładności i pomysłu na sforsowanie defensywy Radzionkowa a jedyną groźną akcję przeprowadził lewą stroną Mateusz Mazurek , strzelając niecelnie obok bramki . 15 minut przerwy, na którą udali się zawodnicy, wyraźna i ostra reprymenda trenera Damiana Mikołowicza zaowocowała zupełnie innym charakterem gry Spartan, Po zamianie stron Sparta Katowice to zespół agresywny, mobilny, zdyscyplinowany i pomysłowo kreujący przede wszystkim sytuacje podbramkowe – już w 54 minucie błąd bramkarza wykorzystuje pomocnik gospodarzy Paweł Mazurek doprowadzając do remisu. Nakręcona pozytywnie Sparta i jej optyczna przewaga zaowocowała w 79 minucie meczu golem autorstwa Bartłomieja Kędzierskiego i wprowadzonego wcześniej młodzieżowca Igora Buchty. Po asyście tego drugiego sprytnym, płaskim strzałem obok trzech obrońców Bartłomiej Kędzierski znajduje drogę do bramki i pieczętuje piąte zwycięstwo na wiosnę swojej drużyny. Pod koniec meczu Radzionkowianie chcieli odwrócić losy spotkania, lecz koncentracja, determinacja obrony oraz dobra postawa nieocenionego Bartosza Kucharskiego sprawiły, że 3 punkty pozostają na popularnym Rapidzie.

SPARTA: Kucharski – Chwila, Szary, Torres (90. Bętkowski), Sobotka – Kędzierski (81. Bożek), P. Mazurek, Wawoczny, M. Mazurek – Przybylski (66. Januszkiewicz), Goncerz (77. Buchta). Trener Damian Mikołowicz