Certyfikat PZPN

Szukaj w serwisie

Festiwal bramek na Rapidzie.

Autor: Roland Urbańczyk publikacja:

Najwyższa wygrana sezonu zasadniczego 23/24 w 4 lidze Śląskiej gr.1 staje się faktem. Sparta Katowice pokonuje na Rapidzie ostatni zespół tabeli Orła Miedary wynikiem 8-3. Nic nie zapowiadało takiego festiwalu bramek w sobotnie przed południe, gdyż to właśnie zespół gości po 15 minutach spotkania prowadził wynikiem 0-2 po dwóch wyprowadzonych kontrach i bramkach młodzieżowca Musika Oskara. Osiem minut później radość gości ostudził nieoceniony Grzegorz Goncerz , który wyprowadził Spartę na prowadzenie strzelając w pierwszej połowie hattricka. Ten sam zawodnik strzela również czwartą bramkę z rzutu karnego po fulu na młodzieżowcu Igorze Buchcie. Do przerwy wynik na Rapidzie brzmi 4-2 i to właśnie gospodarze mają powody do radości schodząc na przerwę do szatni. Druga odsłona meczu potwierdza dominację gospodarzy a na listę strzelców wpisuje się Aleksander Januszkiewicz oraz Marcin Przybylski, który w osiem minut kompletuje drugiego hattricka w tym spotkaniu. Ostatnie domowe spotkanie dostarczyło kibicom dużo radości oraz bramek. Sparta potwierdziła swoje aspiracje, siłę oraz chęć walki o najwyższe cele w lidze. Sezon wiosenny potwierdził, że jest na dobrej drodze aby powalczyć o podium w następnym sezonie. Pewne utrzymanie, bardzo dobra wiosna oraz strzelonych ponad 60 bramek czyni ją drużyną kompletną i świadomą swojej pozycji w lidze. Beniaminek nie zawiódł – pokazał swój pazur, jakość i piłkarski charakter. Już za tydzień w sobotę o godzinie 17.00 Sparta zmierzy się z liderem tabeli – Podlesianką Katowice, która po wygranej w Rędzinach zapewniła sobie baraże o III ligę. Na to spotkanie serdecznie zapraszamy, gdyż będzie to creme de la creme rundy wiosennej 4 ligi śląskiej grupy 1. INO SPARTA !

SPARTA: Opiela – Sobotka, Torres, Mazurek P., Łączek – Mazurek M., Kędzierski, Wawoczny, Buchta – Goncerz, Januszkiewicz . Zagrali również : Chwila, Przybylski, Bętkowski oraz Gąska. Trener Damian Mikołowicz.