Certyfikat PZPN

Szukaj w serwisie

Głośne echo radości na Szombrach.

Autor: Roland Urbańczyk publikacja:

W sobotę 9 marca drużyna Sparty Katowice rozegrała swój pierwszy mecz ligowy w rundzie wiosennej sezonu 23/24 IV ligi śląskiej gr.1. W wyjazdowym spotkaniu na Szombierkach Bytom zespół z Katowic po emocjonującym meczu pokonał drużynę gospodarzy 2-1. Pojedynek z Szombierkami Bytom należał do gatunku trudnych, ciężkich i zupełnie innych niż poprzedzające ligę – sparingi. Od samego początku widać było, że każda z drużyn będzie grała o pełną pulę trzech punktów. Sporo walki i trudnych pojedynków siłowych charakteryzowało spotkanie od samego początku. Rywal nastawił się na grę do przodu czego efektem był wywalczony rzut karny już w pierwszej połowie . Egzekutorem był kapitan gospodarzy Kamil Moritz i bytomianie prowadzili 1-0. Po zmianie stron napór gospodarzy jeszcze bardziej przybrał na sile. Dynamiczne ataki, silne strzały Szombierek oraz bezpośrednie pojedynki zmuszały defensywę Sparty do ogromnego wysiłku i koncentracji. Cichym bohaterem drugiej połowy był bramkarz Sparty Bartosz Kucharski, który ostatecznie ratował swój zespół od utraty kolejnych bramek. Jednak duży fizyczny trud gospodarzy skutkował osłabieniem, brakiem koncentracji i umożliwił gościom stworzenie coraz bardziej groźnych sytuacji podbramkowych w polu karnym bytomian. Efektem jednej z nich był piękny gol autorstwa Mateusza Mazurka, który silnym strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza gospodarzy Adriana Dorosławskiego. Od tego momentu mecz był bardzo wyrównany a intensywność gry zmusiła trenera Damiana Mikołowicza do decyzji zamiany formacji ofensywnej, która okazała się strzałem w dziesiątkę. W doliczonym czasie zmiennicy Bartosz Chwila i Aleksander Januszkiewicz przeprowadzili szybką akcję prawą stroną i ten ostatni wepchnął piłkę do bramki gospodarzy w 95 minucie. To była ostatnia akcja meczu i Sparta Katowice rzutem na taśmę wywozi 3 punkty z bardzo trudnego terenu. Kulisy tego meczu, atmosferę, emocje i radość można zobaczyć na kanale Sparty Katowice : https://www.youtube.com/watch?v=jENrmx7M5lA.

Skład wyjściowy Sparty: Bartosz Kucharski – Bartosz Szary, Paweł Mazurek, Kamil Łączek, Bartosz Sobotka – Mateusz Mazurek, Mateusz Wawoczny, Kamil Bętkowski, Bartłomiej Kędzierski – Marcin Przybylski, Grzegorz Goncerz. Zagrali również : Igor Buchta, Aleksander Januszkiewicz, Filip Bożek oraz Bartosz Chwila.

Oto bohaterowie sobotniego meczu w Bytomiu.