Certyfikat PZPN

Szukaj w serwisie

Gospodarz nie zawodzi.

Autor: Roland Urbańczyk publikacja:

W sobotnie przedpołudnie zespół z Rapidu gościł przedostatnią drużynę tabeli IV ligi śląskiej gr,1 zespół Znicza Kłobuck. Cały mecz rozgrywany był pod dyktando Sparty Katowice a sytuacje stwarzane pod polem karnym gości dawały nadzieję na grad bramek. Pomimo dużej ilości sytuacji bramkowych, celowniki naszych ofensywnych zawodników były w tym dniu rozregulowane. To mecz z gatunku tych, które trzeba było wygrać i gospodarze zrealizowali to założenie. Już w 17 minucie meczu na listę strzelców wpisał się napastnik Marcin Przybylski, który silnym strzałem pokonał bramkarza gości. Nisko ustawiony zespół Znicza był nastawiony jedynie na grę z kontry i parę razu udało mu się zagrozić bramce Bartosza Kucharskiego. Po zmianie stron wynik na 2-0 ustanowił Aleksander Januszkiewicz, który w 46 minucie zmienił kontuzjowanego Mateusza Mazurka. Sparta do końca kontrolowała to spotkanie a wynik 2-0 to najmniejszy wymiar kary dla zespołu przyjezdnych. Po tej kolejce Sparta umacnia się na fotelu wicelidera i traci do zespołu z Sołtysiej już tylko 4 punkty. Do końca sezonu pozostają 3 kolejki, które zapowiadają się nadzwyczaj emocjonująco a wisienką na torcie będzie ostatni mecz właśnie z liderem tabeli – Podlesianką Katowice. Czyżby te ostatnie regulaminowe 90 minut rundy wiosennej miałoby decydować na 100 lecie Sparty o mistrzostwie ligi ? ……..INO SPARTA.

SPARTA: Kucharski – Sobotka, Krzyśków, Szary, Chwila – Mazurek M., Kędzierski, Wawoczny, Mazurek P. – Przybylski, Goncerz. Zagrali również : Januszkiewicz, Buchta, oraz Torress i Bożek. Trener Damian Mikołowicz.