Certyfikat PZPN

Szukaj w serwisie

PODZIAŁ PUNKTÓW NA RAPIDZIE.

Autor: Roland Urbańczyk publikacja:

W niedzielne południe Sparta Katowice zremisowała z KS Decor Bełk 1-1. Pierwsza połowa to pełna kontrola meczu i ataki na bramkę przeciwnika czego zwieńczeniem był gol Dawida Lipniaka w 25 minucie meczu. Podrażniony wynikiem Decor wyszedł bardziej zmobilizowany i agresywny na druga połowę i w 65 minucie zdołał wyrównać po golu Łukasza Krakowczyka. Druga odsłona meczu była wyrównana – każda z drużyn dążyła do zdobycia zwycięskiej bramki. Po stronie gospodarzy szanse na przełamanie mieli Grzegorz Glapka, Grzegorz Goncerz oraz Mateusz Mazurek ale na straży bramki przyjezdnych dobrze spisywał się Grzegorz Kleemann. Zmęczenie sierpniowym maratonem rozegranych meczy oraz wysokie temperatury dają znać o sobie, drużyna potrzebuje chwilowej regeneracji. Zdobyty punkt daje dalej status niepokonanej drużyny w lidze i trzecie miejsce Sparty w 1 Lidze Śląskiej. Już w najbliższy wtorek Spartanie zmierzą się ze swoim niedawnym ligowym rywalem w Pucharze Polski – AKSem Mikołów. Wyjazdowe spotkanie odbędzie się w Mikołowie o godzinie 17.30 na Stadionie Miejskim przy ulicy Zawilców 8. W następną niedzielę Sparta rozegra również spotkanie na wyjeździe, gdzie w Ornotowicach przy ulicy Zwycięstwa 7 zmierzy się z miejscowym Gwarkiem o godzinie 16.00.

Skład Sparty: Bartosz Kucharski – Łączek Kamil, Krzyśków Radosław, Michalski Mateusz, Torres Camilo – Lipniak Dawid, Mazurek Paweł , Wawoczny Mateusz, Sobotka Bartosz – Kędzierski Bartłomiej , Goncerz Grzegorz. Zagrali również: Glapka Grzegorz, Mazurek Mateusz oraz Kempski Mateusz. Trener: Damian Mikołowicz.