Certyfikat PZPN

Szukaj w serwisie

Pudło dla Sparty – 3 miejsce w tabeli IV ligi śląskiej I sezonu 23/24

Autor: Roland Urbańczyk publikacja:

Po dobrym, wyrównanym spotkaniu i remisie 2-2 z drużyną Podlesianki Katowice, piłkarze Sparty Katowice zakończyli sezon ligowy zajmując wysoką, trzecią pozycję w tabeli IV ligi śląskiej gr.1. Spotkanie charakteryzowało się dużą jakością piłkarską i obfitowało w akcje pod obiema bramkami. Każda z drużyn mogła to spotkanie wygrać, szczególnie w drugiej połowie dużo się działo zarówno pod bramką gospodarzy jak i gości. Bramki w tym spotkanie dla drużyny z Katowic zdobywali w 56 minucie Mateusz Mazurek i dwie minuty później niezawodny Grzegorz Goncerz. Mecz posiadał znakomitą oprawę a to za sprawą kibiców gospodarzy, którzy zapełnili trybuny w ilości 450 osób. Doping przez pełne 90 min oraz fantastycznie przygotowana murawa sprawiły, że mecz oglądało się od samego początku bardzo dobrze. Dopełnieniem tego była feta drużyny gospodarzy, którzy jako lider świętowali awans do baraży i walkę o 3 ligę z zespołem TS Podbeskidzie II Bielsko Biała.

SPARTA: Kucharski – Sobotka, Krzyśków, Szary, Łączek – Mazurek M., Kędzierski, Wawoczny, Mazurek P. – Przybylski, Goncerz. Zagrali również : Januszkiewicz, Chwila oraz Bętkowski. Trener Damian Mikołowicz.

STATYSTYKI ZESPOŁU SPARTA KATOWICE SEZONU PIŁKARSKIEGO 23/24.