Certyfikat PZPN

Szukaj w serwisie

Rapid zdobyty – pierwsza porażka Sparty staje się faktem.

Autor: Roland Urbańczyk publikacja:

Sparta Katowice nie podtrzymała dobrej passy rozegranych meczy bez porażki w 1 Lidze Śląskiej i uległa na własnym boisku zespołowi z Tarnowskich Gór 1-3. Początek meczu nie zapowiadał takiego scenariusza a zespół gospodarzy wszedł dobrze w to spotkanie. Zawodnicy Sparty mieli grę pod kontrolą, częściej byli przy piłce, konsekwentnie realizując ofensywny plan na to spotkanie. Rezultatem tego była szybko strzelona bramka w 14 minucie przez Kamila Łączka po dośrodkowaniu piłki w pole karne z rzutu wolnego przez kapitana zespołu Bartosza Sobotkę. Swoją okazję do podwyższenia wyniku miał również napastnik Grzegorz Goncerz ale jego sprytny strzał intuicyjnie wybronił dobrze dysponowany w tym dniu bramkarz Gwarka Tarnowskie Góry – młodzieżowiec Alex Żółtak. Po dobrych 30 minutach gospodarzy do głosu dochodzą goście, którzy w 36 minucie wykorzystują zamieszanie w polu karym i Jakub Kaczmarek znajduje drogę do bramki doprowadzając do remisu. Nie bez znaczenia przy tej sytuacji był głęboki wyrzut z autu w strefę podbramkową byłego reprezentanta Sparty Katowice – Kamila Bętkowskiego. Po zamianie stron Gwarek zadaje szybko następny cios i w 47 minucie po dynamicznej akcji prawym skrzydłem , po płaskim dośrodkowaniu Alan Sprot zabiera na plecy dobrze dysponowanego w tym spotkanie Camillo i silnym strzałem pokonuje Bartosza Kucharskiego. Sparta podrażniona tym obrotem sprawy próbuje atakować – swoich sytuacji szukają zarówno Mateusz Mazurek oraz Dawid Lipniak, których uderzenia nie trafiają w bramkę gości. Wpuszczony w 68 minucie na boisko Bartosz Chwila próbuje również ożywić ofensywną grę Sparty ale ten dzień wyraźnie nie sprzyja zawodnikom gospodarzy – dobrze zorganizowana defensywa Gwarka Tarnowskie Góry czyści pole karne. Pozostali zmiennicy Kempski i Januszkiewicz w tym dniu są również bezsilni. Czarę goryczy przelewa Hubert Tylec, który ładnym strzałem z rzutu wolnego pokonuje bramkarza gospodarzy, podwyższając wynik na 1-3. Do końca spotkania Gwarek dobrze zarządza swoją defensywą a Sparta nie ma wiele okazji do zmiany wyniku. Pierwsza porażka Sparty Katowice tym samym staje się faktem a goście wywożą z popularnego Rapidu cenne trzy punkty. We środę zespół z Katowic udaje się na spotkanie do Ornotowic, gdzie o 16.45 rozegra zaległy mecz dziewiątej kolejki z tamtejszym GKS Gwarek Ornotowice.

Skład Sparty: Bartosz Kucharski – Łączek Kamil, Krzyśków Radosław, Michalski Mateusz, Torres Camilo – Lipniak Dawid, Zambrano Mayer, Wawoczny Mateusz, Sobotka Bartosz – Kędzierski Bartłomiej , Goncerz Grzegorz. Zagrali również: Mazurek Mateusz, Chwila Bartosz, Kempski Mateusz oraz Januszkiewicz Aleksander. Trener: Damian Mikołowicz.