Certyfikat PZPN

Szukaj w serwisie

Świąteczny dublet pary napastników Sparty Katowice.

Autor: Roland Urbańczyk publikacja:

Wielka Sobota na Rapidzie. W świątecznych nastrojach piłkarze Sparty Katowice rozjechali się do swoich domów po wygranym meczu piłkarskim z MKS Myszków 19 kolejki IV ligi śląskiej gr.1. Wynik 4-0 spotkania całkowicie oddawał sytuacje jaka miała miejsce na boisku. Już w 5 minucie zawodów wynik otworzył napastnik Marcin Przybylski , który ładnym strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza gości po asyście skrzydłowego Bartłomieja Kędzierskiego. Zespół z Myszkowa mógł doprowadzić do remisu ale na szczęście Mateusz Zachara nie trafił czysto piłki i Bartosz Kucharski mógł odetchnąć z ulgą . Swoje okazje w pierwszej połowie mieli jeszcze Mateusz Mazurek i Marcin Przybylski, ale wynik nie uległ zmianie. Na drugą połowę zespół gości wyszedł bardziej zmotywowany i nastawiony ofensywnie. Od tego momentu optyczną przewagę w strefie defensywnej Sparty mieli piłkarze z Myszkowa. Zaowocowało to dwoma bardzo groźnymi strzałami, który jeden trafił w spojenie a drugi fantastyczną paradą wyciągnął nieoceniony bramkarz Sparty Bartosz Kucharski. Z drugiej strony fantastyczną sytuacje zmarnował Paweł Mazurek, który w sytuacji sam na sam przegrał rywalizacje z bramkarzem Dawidem Stambułą. W 72 minucie Sparta zadaje drugi cios a egzekutorem zostaje po raz drugi Marcin Przybylski, który z łatwością pakuje piłkę do bramki podwyższając wynik na 2-0 przy asyście Pawła Mazurka. Minutę później po fantastycznym podaniu Mateusza Mazurka piłkę do siatki celnie wsadza Grzegorz Goncerz. Robi to również sześć minut później po prostopadłym podaniu Bartosza Chwili zaliczając dublet w siedem minut. Cieszy postawa Sparty Katowice, który wygrywa czwarty mecz z rzędu wiosennej rundy sezonu 23/24. Optymistycznie również wygląda defensywa zespołu, która paradoksalnie nie straciła jeszcze bramki z akcji. Założenia sztabu trenerskiego z przed sezonu właśnie na te formacje kładły największy nacisk. Bardzo dobrze spisuje się w niej Radosław Krzyśków, który wzmocnił zespół w zimowym okienku. Po tej kolejce piłkarskiej Sparta awansowała na drugie miejsce w ligowej tabeli. Wielkanocny Zajączek można powiedzieć bardzo udany na Rapidzie. Już w następną sobotę zapraszamy wszystkich sympatyków Sparty na derby z Rozwojem Katowice, gdzie przy ulicy A. Asnyka o godzinie 11,00 nasza drużyna będzie się chciała zrehabilitować rywalom za ubiegłoroczną porażkę 1-2. INO SPARTA.

Skład wyjściowy Sparty: Bartosz Kucharski – Bartosz Szary, Radosław Krzyśków, Kamil Łączek, Bartosz Sobotka(k) – Mateusz Mazurek, Mateusz Wawoczny, Paweł Mazurek , Bartłomiej Kędzierski – Marcin Przybylski, Grzegorz Goncerz.  Zagrali również : Kamil Bętkowski, Bartosz Chwila oraz Kamil Witkowski i Filip Bożek. Trener zespołu: Damian Mikołowcz