Certyfikat PZPN

Szukaj w serwisie

Totalna demolka na Rapidzie.

Autor: Roland Urbańczyk publikacja:

W meczu 23 kolejki IV ligi śląskiej gr.1 zespół Sparty Katowice został pokonany przez drużynę Piasta II Gliwice wynikiem aż 1-5. Chodź obie drużyny punktowały na wiosnę podobnie, mało kto przed meczem spodziewał się takiego widowiska, gradu goli oraz sytuacji w jakiej zostaną postawieni gospodarze spotkania . Piłkarze Piasta bardzo szybko rozpoczęli strzelanie bo już w 2 minucie pojedynku, co całkowicie zaskoczyło piłkarzy Sparty . Gospodarze podrażnieni ubiegłotygodniową porażką na Unii Rędziny chcieli się w tym meczu zrehabilitować i zagrać o pełną, zwycięską pulę . W miarę upływu czasu 1 połowy, goście wybijali konsekwentnie te założenie im z głowy i do przerwy dorzucili następne 2 bramki czego efektem po 45 min gry był wynik 0-3 dla Piasta. Brak konsekwencji założeń taktycznych, przegrywane pojedynki 1 na 1 oraz prowadzenie gry przez Gliwiczan uniemożliwiało Sparcie strzelenie bramki kontaktowej. Próby przeprowadzenia kontry na połowie przeciwnika spotykały się również z dobrze zorganizowaną defensywą Piasta, która w tym dniu była bezbłędna. Druga odsłona meczu pokazała, że goście nie stracili swojego impetu, ambicji oraz dobrej organizacji gry. Młodzi piłkarze Piasta dorzucają następne dwa gole w 53 i 75 minucie spotkania i do końca dążą do strzelenia następnych bramek coraz częściej zagrażając bramce Bartosza Kucharskiego. Brak koncentracji w kryciu, przegrywane pojedynki z przeciwnikiem oraz ogólne rozkojarzenie nie zakręca gospodarzom zimnego prysznica, który spada na ich głowy drugi tydzień z rzędu. Sparta Katowice przegrywa po walce mecz na popularnym Rapidzie a jedyną bramkę dla gospodarzy z rzutu karnego strzela Marcin Przybylski. Już w najbliższą środę 1 maja gospodarze będą mieli okazję się zrehabilitować, odbudować swoje morale w Jaworznie, gdzie o godzinie 17.00 zmierzą się z drużyną gospodarzy Szczakowianki Jaworzno . Dobry reset, chłodna głowa, pokora i walka – tego życzymy piłkarzom w ten świąteczny dzień . INO SPARTA !

SPARTA: Kucharski – Szary, Krzyśków, Sobotka, Łączek – Wawoczny, Mazurek M, Buchta, Kędzierski – Przybylski, Bożek . Zagrali również : Chwila, Torres oraz Izdebski z Akademia Sparta.. Trener Damian Mikołowicz.