Veni, vidi, vici! Unia Dąbrowa Górnicza – Sparta Katowice 0-3 !!!

Powołania

Certyfikat PZPN

Szukaj w serwisie

Autor: Roland Urbańczyk publikacja:

W sobotę 23 marca drużyna Sparty Katowice udała się na boisko wicelidera – zespołu KS Unia Dąbrowa Górnicza. Mając w pamięci domową porażkę z rywalem 0-2 w poprzedniej rundzie, zawodnicy z Katowic jechali na te spotkanie z pragnieniem rewanżu oraz podtrzymaniu dobrej passy spotkań bez porażki. Pogodowe anomalie na Śląsku sprawiły, że spotkanie rozpoczęło się z małym poślizgiem czasowym a przerwana odprawa w obozie Sparty z powodu braku dostaw energii jeszcze bardziej przyczyniała się do koncentracji zespołu od pierwszych minut meczu. Mając szacunek i respekt dla przeciwnika mobilizacja i koncentracja w każdej formacji Sparty dawała im przewagę optyczną z minuty na minutę spotkania. Dobre założenia sztabu oraz kolektyw piłkarski, który coraz bardziej cechuje Spartan spowodowały, że do przerwy zespół gości prowadził wynikiem 0-2. Na listę strzelców w 37 minucie wpisał się Mateusz Mazurek , który silnym strzałem po nawinięciu obrońcy na lewą nogę strzela pod poprzeczkę i daje upragnione prowadzenie Sparcie. Niesieni mentalnym dopingiem Spartanie po chwili dostają prezent w postaci rzutu karnego, którego egzekutorem jest Grzegorz Goncerz – motywator zespołu, dyrygent i lis pola karnego. Po takiej egzekucji Spartanie z ulgą schodzą na przerwę do szatni i szykują następny prezent gospodarzom. Po przerwie Paweł Mazurek w zamieszaniu pola karnego dopada do piłki i technicznym strzałem pakuje futbolówkę w okienko bramki ku zdziwieniu gospodarzy i kibiców Unii. Wynik 0-3 dla przyjezdnych robi wrażenie a koncentracja, realizacja taktyczna planu na ten mecz daje swoisty tlen trenerowi Damianowi Mikołowiczowi, który na wiosnę w trzech pierwszych meczach zbiera pełną pulę 9 punków powodując uśmiech zarówno kibiców Sparty jak i samych zawodników. Zwycięstwo w tym meczu nie przyszło łatwo – przeciwnik postawił wysoko poprzeczkę, miał swoje sytuacje podbramkowe a cichym bohaterem Sparty Katowice jak zwykle pozostaję ostoja, strażnik i ochroniarz porządkowy Sparty, bramkarz – Bartosz Kucharski.

Skład wyjściowy Sparty: Bartosz Kucharski – Bartosz Szary, Radosław Krzyśków, Kamil Łączek, Bartosz Sobotka – Mateusz Mazurek, Mateusz Wawoczny, Paweł Mazurek , Bartłomiej Kędzierski – Marcin Przybylski, Grzegorz Goncerz.  Zagrali również : Kamil Bętkowski, Bartosz Chwila oraz Aleksander Januszkiewicz i Igor Buchta. Trener zespołu: Damian Mikołowcz