Certyfikat PZPN

Szukaj w serwisie

Victoria w Częstochowie.

Autor: Roland Urbańczyk publikacja:

W wyjazdowym spotkaniu 26 kolejki 4 ligi śląskiej gr.1 Sparta Katowice rozgromiła zespół gospodarzy Victorię Częstochowa wynikiem 1-4. Tym samym awansowała w tabeli na drugie miejsce i na 4 kolejki przed końcem sezonu notuje 7 punktów straty do liderującej Podlesianki Katowice. Całe spotkanie ułożyło się dla gości bardzo dobrze, gdyż już w pierwszej połowie Sparta prowadziła trzema bramkami a na listę strzelców wpisali się kolejno popularny Gonzo 31min. , Radosław Krzyśków 35 min. oraz Marcin Przybylski 42min. Pierwsza odsłona to pełna kontrola i dominacja zespołu Sparty Katowice oraz realizacja założeń taktycznych. W drugiej połowie w 57 min. swoją kropkę nad i dołożył Mateusz Mazurek, który po otrzymaniu dokładnego podania od Aleksandra Januszkiewicza pięknym strzałem w długi róg umieścił piłkę w siatce. Większość spotkania przebiegała w gęstym, rzęsistym deszczu ale po 90 minutach to dla drużyny gości zaświeciło słońce i to oni mogli się cieszyć z wygranego meczu. Cieszy styl w jakim tego dokonali oraz jakość piłkarska wszystkich zawodników, którym każde spotkanie daje wiele radości i satysfakcji. Funkcję trenera w tym dniu pełnił Kamil Androsiuk, z powodu pauzującego za kartki pierwszego sternika zespołu Sparty Damiana Mikołowicza. W zakładce TV Sparta można obejrzeć szeroki skrót tego spotkania oraz wywiady pomeczowe. Już w najbliższą sobotę 18 maja będziemy gościć zespół Znicza Kłobuck a spotkanie odbędzie się na popularnym Rapidzie o godzinie 11.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy na ten mecz.

SPARTA: Kucharski – Sobotka, Krzyśków, Szary, Łączek – Mazurek M., Kędzierski, Torres, Mazurek P. – Przybylski, Goncerz. Zagrali również : Januszkiewicz, Buchta, Chwila oraz Bętkowski. i Sarzała. Trener Kamil Androsiuk.